BADANIE I OCENA OFERT ORAZ WYBÓR NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY PO NOWELIZACJI USTAWY - PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

Termin: 03 sierpnia 2016r.
Miejsce: Warszawa
Centrum Konferencyjne Golden Floor
Cena: Promocyjna !!!
199 zł netto od osoby
Trener: Józef Edmund Nowicki

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i doświadczonych wykładowców problematyki zamówień publicznych w Polsce...

więcej o Józef Edmund Nowicki

Nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych w pigułce.

Podczas szkolenia przedstawione będą Państwu najważniejsze zmiany wprowadzone przez nowelizację ustawy,  mające największy wpływ na sprawne funkcjonowanie działów zamówień publicznych w Państwa instytucjach.

Głównym celem szkolenia jest przekazanie Państwu praktycznej wiedzy z zakresu bezbłędnego przeprowadzenia przetargu po nowelizacji 2016.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób odpowiedzialnych za tworzenie specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz ocenę spełniania warunków udziału w postępowaniu, badanie i ocenę ofert.

Cel szkolenia:

  • omówienie na przykładach nowych procedur badania i oceny i wyboru najkorzystniejszej oferty określonych w art. 24aa i art. 26 ust. 1 i 2 Pzp w kontekście różnych sytuacji (rażąco niska cena, roboty budowlane i forma wynagrodzenia kosztorysowego) i zamówień o różnej wartości, z uwzględnieniem składania przez wykonawców dokumentów potwierdzających spełnianie przez oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane wymagań określonych przez zamawiającego
  • przedstawienie na przykładach opisu warunków udziału w postępowaniu
  • omówienie postępowania w przypadku „samooczyszczenia” wykonawcy w celu wykazania swojej rzetelności
  • omówienie roli oznakowania jako dokumentów, potwierdzających, że obiekt budowlany, produkt, usługa, proces lub procedura spełniają określone wymogi, jako dokumentów stanowiących treść oferty oraz dokumentów składanych w celu oceny ofert
  • omówienie na przykładach nowego kryterium kosztu jako samoistnego kryterium oraz kosztu i innych kryteriów oceny ofert
  • omówienie zmian dotyczących podwykonawców i podmiotów trzecich

Program szkolenia

Nowe procedury badania, oceny i wyboru ofert Badanie i ocena ofert na podstawie art. 24aa oraz art. 26 ust. 1 i 2 Pzp


1.  Dokonanie w trybie przetargu nieograniczonego oceny ofert, a następnie zbadania, czy wykonawca, którego oferta została oceniona najwyżej, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu - procedura określona w art. 24aa Pzp.

2. Wezwanie przed udzieleniem zamówienia wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp – procedura określona w art. 26 ust. 1 i 2 Pzp.

3. Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty, odrzuceniu ofert i wykluczeniu z postępowania.

4. Dokumenty składane wraz z ofertą w postępowaniach o wartości zamówienia nie przekraczającej progu unijnego.

5. Dokumenty składane wraz z ofertą w postępowaniach o wartości zamówienia równej lub przekraczającej progi unijne.

6. Składanie i badanie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia.

7. Uzupełnienie, poprawienie lub wyjaśnienie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia oraz oświadczeń i dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania.

8. Oznakowanie - jako dokumenty, potwierdzające, że obiekt budowlany, produkt, usługa, proces lub procedura spełniają określone wymogi.

9. Oznakowanie - jako dokumenty stanowiące treść oferty.

10. Oznakowanie w opisie przedmiotu zamówienia.

11. Oznakowanie w kryteriach oceny ofert.

12. Przedstawienie przez wykonawcę, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza aktualnych dokumentów potwierdzających brak podstaw do wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 

13. Składanie, uzupełnienie, poprawianie, wyjaśnianie dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, niepodleganie wykluczeniu i dokumentów stanowiących oznakowanie.

14. Postępowanie zamawiającego w przypadku rażąco niskiej ceny w stosunku do przedmiotu zamówienia publicznego.

Wykluczenie z postępowania i „samooczyszczenie” wykonawcy w celu wykazania swojej rzetelności


15. Ocena wykonawcy który podlega wykluczeniu oraz dowodów przedstawionych na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności - „samooczyszczenie wykonawcy” (omówienie art. 24 ust. 8 i 9 Pzp).

16. Możliwość wykluczenia wykonawcy na każdym etapie postępowania (art. 24 ust. 12 Pzp).

Ocena polegania na zasobach podmiotów trzecich


17. Poleganie na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.

18. Udowodnienie, że realizując zamówienie, wykonawca będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.

19. Ocena, czy udostępniane wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz badanie, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia.

20. Wymóg realizacji robót budowlanych lub usług, w sytuacji, gdy wykonawca polega na wykształceniu, kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu podmiotu trzeciego.

21. Postępowanie w przypadku, gdy zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa, podmiotu trzeciego, nie potwierdzają spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia.

22. Żądanie wskazania przez wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez wykonawcę firm podwykonawców.

23. Żądanie w przypadku zamówień na roboty budowlane lub usługi, które mają być wykonane w miejscu podlegającym bezpośredniemu nadzorowi zamawiającego, aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia wykonawca podał nazwy albo imiona i nazwiska oraz dane kontaktowe podwykonawców i ich przedstawicieli prawnych, zaangażowanych w takie roboty budowlane lub usługi.

24. Zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy, na którego zasoby wykonawca powoływał się, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu.

25. Postępowanie w przypadku powierzenia podwykonawcy wykonania części zamówienia na roboty budowlane lub usługi w trakcie jego realizacji.

26. Cykl życia dostawy, usługi lub roboty budowlanej oraz koszty ponoszone we wszelkich możliwych kolejnych lub powiązanych fazach istnienia przedmiotu dostawy, usługi lub roboty budowlanej, jako kryterium kosztu.

Kryteria oceny ofert i ocena ofert


27. Przedstawienie i omówienie nowych kryteriów oceny ofert:

  • kryterium ceny,
  • kryterium ceny i innych kryteriów,
  • kryterium kosztu,
  • kryterium kosztu i innych kryteriów,
  • kryterium stałej ceny i innych kryteriów,
  • kryterium stałego kosztu i innych kryteriów.

28. Wybór najkorzystniejszej oferty, w przypadku gdy nie można wybrać najkorzystniejszej oferty z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny lub kosztu i innych kryteriów oceny ofert, lub gdy zostały złożone oferty o takiej samej cenie lub koszcie.

29. Wybór najkorzystniejszej oferty, gdy w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym jedynym kryterium oceny ofert jest cena lub koszt, nie można dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie lub koszcie.

30. Wybór najkorzystniejszej oferty, gdy w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym jedynym kryterium oceny ofert jest koszt rozumiany jako suma kosztu nabycia i innych kosztów cyklu życia, nie można dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że zostały złożone oferty o takim samym koszcie. 

Warunki udziału w postępowaniu oraz ocena ich spełniania


31. Warunki dotyczące uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej.

32. Warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej:

  • określenie minimalnego ogólnego rocznego przychodu w ciągu określonej liczby lat obrotowych,
  • określenie minimalnego średniego rocznego przychodu w ciągu określonej liczby lat obrotowych,
  • określenie minimalnego ogólnego rocznego przychodu w ciągu określonej liczby lat obrotowych, w obszarze objętym zamówieniem,
  • określenie minimalnego średniego rocznego przychodu w ciągu określonej liczby lat obrotowych, w obszarze objętym zamówieniem,
  • określenie informacji na temat rocznych sprawozdań finansowych wykazujących stosunek aktywów do zobowiązań, z uwzględnieniem przejrzystych i obiektywnych metod i kryteriów, na podstawie których uwzględnia się te informacje,
  • informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy,
  • opłacona polisa lub inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia,
  • jakie wymagania można postawić ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej, jeżeli zamawiający żąda polisy OC po wyborze oferty od wykonawcy, którego ofertę wybrano, jako najkorzystniejszą

33. Ocena zdolności technicznej lub zawodowej wykonawcy. Postawienie minimalnych warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, potencjału technicznego wykonawcy lub osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia, umożliwiające realizację zamówienia na odpowiednim poziomie jakości.

34. Ocena zdolności wykonawcy do należytego wykonania zamówienia w szczególności w odniesieniu do jego rzetelności, kwalifikacji, efektywności i doświadczenia.

Opinie uczestników

Poziom merytoryczny i sposób przekazania wiedzy przez Wykładowcę na bardzo wysokim poziomie. Materiał przekazany był w sposób zrozumiały wynikający wprost z cytowanego przepisu ustawy. Wszelkie wątpliwości wyjaśniane były w sposób wyczerpujący. Jako uczestnik wielu szkoleń muszę stwierdzić, że było jednym z niewielu ciekawszych i nie powodujących znużenia uczestnika. W kwestii organizacji szkolenia poza częścią merytoryczną nie mam żadnych zastrzeżeń, organizacja bardzo w porządku.
Joanna Soborowska
Telewizja Polska S.A.
Zaczynając od samego początku to jak dla mnie wszystko było na 5. Począwszy od REJESTRACJI na szkolenie, przepływie informacji przed szkoleniem jak również przebieg całego szkolenia. Prowadzący w postaci Pana Józefa Nowickiego - Klasa sama w sobie. Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy i doświadczenia, jak również sposobu przekazania informacji słuchaczom. Według mnie samo szkolenie jak i organizacja jego była naprawdę profesjonalna. Liczę na to że jeszcze nie raz skorzystam z Państwa usług z zakresu szkoleń.
Tomasz Gołębiewski
SMSKLIMA S.C.

Galeria ze szkolenia

Galeria
Szkolenia - Józef Edmund Nowicki
Galeria
Szkolenia - Józef Edmund Nowicki
Galeria
Szkolenia - Józef Edmund Nowicki

Informacje organizacyjne

Termin: 3 sierpień 2016r.
Miejsce: Warszawa
Cena: 199,00 zł netto od osoby
zw. z VAT dla opłacających szkolenie ze środków publicznych
w tym przypadku prosimy o wypełnienie i przesłanie do nas
Oświadczenia o zwolnieniu z VAT >>
Brak oświadczenia będzie skutkował wystawieniem faktury z naliczonym 23% VATem.

Cena zawiera

  • Materiały szkoleniowe
  • Konsultacje z Wykładowcą podczas szkolenia
  • Imienny Certyfikat Uczestnictwa

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE JUŻ DZIŚ. Ilość miejsc ograniczona.

Na Państwa życzenie możemy zrealizować powyższy temat w charakterze szkolenia wewnętrznego. Jeśli chcą Państwo uzyskać dodatkowe informacje lub mają pytania dotyczące szkolenia, prosimy o kontakt pod numerem telefonu.

59 822 34 56 lub na adres e-mail szkolenia@szkoleniaekspert.pl