Roczne sprawozdanie o udzielonych zamówieniach w 2017 r.,

oraz
Elektronizacja zamówień publicznych w 2018 r.
,
Najważniejsze kwestie dotyczące udzielania zamówień w 2018 r.,

które zostały wyjaśnione w orzecznictwie w 2017 r.

Termin: 21 lutego 2018r.
Miejsce: KRAKÓW
Cena: 299,00 zł netto od osoby
Trener: Józef Edmund Nowicki

Zamówieniami publicznymi zajmuje się od 1999 r.
Jest autorem ponad 500 publikacji z dziedziny prawa zamówień publicznych oraz wielu opinii prawnych i ekspertyz z zakresu stosowania przepisów o zamówieniach publicznych.
Autor największych komentarzy do ustawy - Prawo zamówień publicznych...

więcej o Józef Edmund Nowicki

Film wideo ze szkolenia

Celem szkolenia jest:

  • przygotowanie zamawiających do sporządzania rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach w 2017 r.
  • oraz przedstawienie, jak rozstrzygnąć najważniejsze problemy, jakie pojawiły się po nowelizacji Pzp, która weszła w życie 28 lipca 2016 r., w świetle orzecznictwa KIO.

Istotnym elementem szkolenia będzie omówienie obowiązku pełnej elektronizacji zamówień publicznych, która nastąpi 18.10.2018 roku.

Prowadzący szkolenie podpowie Państwu jakie zmiany należy wprowadzić w Państwa instytucjach, aby właściwie przygotować się do elektronizacji. Poza tym dowiecie się jakie obowiązki w powyższym zakresie spoczywać będą na Zamawiających i Wykonawcach.


Ważne jest, aby już teraz wiedzieć jak będą wyglądały postępowania PZP po wprowadzeniu elektronizacji!


W szczególności podczas szkolenia w części dotyczącej elektronizacji zamówień publicznych w 2018 r.   zostanie omówiona problematyka:

  1. obowiązku składania jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ-a) przy użyciu środków komunikacji elektronicznej od dnia 18 kwietnia 2018 roku, a także przekazywania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu za pomocą środków komunikacji elektronicznej,
  2. zasad przekazywania innych niż JEDZ dokumentów, w tym ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz oświadczeń,
  3. obowiązku wskazania w ogłoszeniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia albo w innym dokumencie środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami oraz wymagań technicznych i organizacyjnych wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych i informacji przekazywanych przy ich użyciu ,
  4. formy pisemnej w odniesieniu do bezpiecznego podpisu (kwalifikowanego podpisu elektronicznego) oraz postaci papierowej,
  5. warunków dopuszczalności przekazywania i udostępniane przez zamawiającego dokumentów elektronicznych również przy użyciu poczty elektronicznej .

Program szkolenia:

Roczne sprawozdanie o udzielonych zamówieniach w 2017 r.

  1. Wydatki, których nie ujmuje się w rocznym sprawozdaniu.
  2.  Zamawiający obowiązani do sporządzania i przekazywania rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach.
  3.  Odpłatny charakter umowy w sprawie zamówienia publicznego a obowiązek wykazania udzielonego zamówienia w rocznym sprawozdaniu.
  4.  Ujęcie w sprawozdaniu zamówień, w których zamawiający dopuścił składanie ofert częściowych i zawarł więcej niż jedną umowę.
  5.  Zamówienia udzielane w częściach i zamówienia udzielone na podstawie więcej niż jednej umowy, po przeprowadzeniu postępowania, w którym zamawiający dopuścił składanie ofert częściowych.
  6.  Udzielone zamówienia, w których wynagrodzenie zostało określone w walucie obcej.
  7.  Zamówienia udzielone z wyłączeniem procedur określonych przepisami Pzp.
  8.  Zamawiający i jego jednostki organizacyjne udzielające zamówień publicznych na podstawie art. 15 ust. 2 oraz art. 32 ust. 5 Pzp.
  9.  Powierzenie udzielania zamówień centralnemu zamawiającemu.
  10.  Wspólne udzielanie zamówień przez kilku zamawiających oraz przez zamawiających z grup kapitałowych.
  11.  Umowy ze stawką godzinową zawarte na czas oznaczony lub nieoznaczony.
  12.  Przyznane dotacje.
  13.   Zamówienia dodatkowe i uzupełniające.
  14.  Koszty ponoszone na rzecz pracowników.
  15.  Umowy zlecenia.
  16.   Zamówienia udzielone przez szkołę - gminną jednostkę budżetową.

Elektronizacja zamówień publicznych w 2018 r.

  1. Obowiązek wskazania w ogłoszeniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia albo w innym dokumencie środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami oraz wymagań technicznych i organizacyjnych wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych i informacji przekazywanych przy ich użyciu.
  2.  Jakie będą zasady przekazywania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz oświadczeń, w tym JEDZ-a za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
  3.  Jakie będą zasady użycia środków komunikacji elektronicznej innych niż faks.
  4.  Udostępnienie przez zamawiającego zainteresowanym wykonawcom informacji na temat specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych.
  5.  Formaty danych, w których będą sporządzane dokumenty elektroniczne przekazywane za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.
  6.  Zasady sporządzania i poświadczania kopii dokumentu, jeżeli wykonawca nie posiada oryginału dokumentu, o którym mowa w art. 25 ust. 1 Pzp.
  7.  Zapewnienie autentyczności danych.
  8.  Obowiązki w zakresie sporządzania, przechowywania, przekazania, udostępniania oraz usuwania dokumentów elektronicznych.

Najważniejsze kwestie dotyczące udzielania zamówień w 2018 r., które zostały wyjaśnione w orzecznictwie w 2017 r.

  1. Jak należy rozumieć  "złożenie w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni (5 dni), terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów" w odniesieniu do:

    • wykazu wykonanych dostaw, usług i robót budowlanych,
    • polisy OC,
    • informacji banku,
    • CEIDG,
    • KRS-u,
    • KRK,
    • zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego,
    • zaświadczenia ZUS i KRUS,
    • oświadczenia o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne,
    • oświadczenia wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne,
    • oświadczenia wykonawcy o braku wydania prawomocnego wyroku sądu skazującego za wykroczenie na karę ograniczenia wolności lub grzywny,
    • oświadczenia wykonawcy o braku wydania wobec niego ostatecznej decyzji administracyjnej o naruszeniu obowiązków wynikających z przepisów prawa pracy, prawa ochrony środowiska lub przepisów o zabezpieczeniu społecznym
    • oświadczenia wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych

  2.  Kiedy można żądać tłumaczenia JEDZ-a przez tłumacza przysięgłego.
  3.  W jakich formach i postacjach wykonawca może składać JEDZ-a oraz inne dokumenty i oświadczenia.
  4.  Jak należy w świetle najnowszego orzecznictwa sformułować w SIWZ wymagania dotyczące wniesienia wadium przez konsorcja.
  5.   Termin związania ofertą - najnowsze orzecznictwo. Kiedy odrzucamy ofertę wykonawcy na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 7a Pzp. Co zrobić, gdy wykonawca nie przedłużył terminu związania ofertą?
  6.  Czy jest obowiązek zamieszczania ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, po unieważnieniu postępowania.
  7.  Jak stosować art. 26 ust. 2f Pzp w przetargu nieograniczonym?
  8.  Kiedy należy uznać, że wykonawcę, który w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa wprowadził zamawiającego w błąd przy przedstawieniu informacji, że nie podlega wykluczeniu, spełnia warunki udziału w postępowaniu.
  9.   Jak w świetle najnowszego orzecznictwa stosować art. 22a ust. 3 i 6 Pzp - co robić, gdy podmiot trzeci nie spełnia warunków udziału w postępowaniu i nie wykazuje braku podstaw wykluczenia.
  10.   Jak należy oceniać wykonawcę w świetle art. 24 ust. 1 pkt 15 Pzp, a jak w świetle art. 24 ust. 5 pkt 8 Pzp - zaleganie w opłatach i podatkach.
  11.  Kiedy zamawiający powinien niezwłocznie zawiadomić o odrzuceniu i wykluczeniu, a kiedy może zawiadomić o tych czynnościach wraz z zawiadomieniem o wyborze oferty.
  12.   Jak należy postąpić z terminem do zawarcia umowy, gdy wybór oferty następuje w ramach art. 24aa ust. 2 i art. 94 ust. 3 Pzp.

Po zakończonym cylku szkoleń uczestnicy otrzymają w postaci elektronicznej:

Komentarz „Przetarg nieograniczony przebieg postępowania w orzecznictwie Krajowej Izby Odwoławczej. Stan prawny na dzień 1 lutego 2018 r.” (ok. 150 stron komentarza).

Komentarz będzie również uwzględniać wszystkie zagadnienie z części szkolenia „Najważniejsze kwestie dotyczące udzielania zamówień w 2018 r., które zostały wyjaśnione w orzecznictwie w 2017 r.”

Harmonogram

  • 9:00
  • 15:00
Dzień 1

Opinie uczestników

Byłam uczestnikiem szkolenia w Rzeszowie z którego jestem bardzo zadowolona. Wykładowca super. Tematy były omawiane bardzo zrozumiale, wyczerpująco, wykładowca w czasie szkolenia udzielał odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników. Bardzo istotną sprawą jest to, że można się zwrócić do Wykładowcy w przypadku wątpliwości o wyjaśnienie lub poradę telefonicznie. Organizacja szkolenia również dobra.
Stanisława Skalska
Nadleśnictwo Strzyżów
Szkolenie bardzo użyteczne, treściwe. Wykładowca komunikatywny, elastyczny, otwarty na sugestie i potrzeby słuchaczy. Przygotowanie szkolenia (materiały + poczęstunek) wręcz modelowe. Przygotowany zakres wiedzy idealnie wpisał się w czas przeznaczony na szkolenie.
Karolina Popielarz
Urząd Miejski w Mogilnie

Galeria ze szkolenia

Galeria
Szkolenia - Józef Edmund Nowicki
Galeria
Szkolenia - Józef Edmund Nowicki

Informacje organizacyjne

Termin: 21 luty 2018r.
Miejsce: Kraków
Cena: 299,00 zł netto od osoby
zw. z VAT dla opłacających szkolenie ze środków publicznych
w tym przypadku prosimy o wypełnienie i przesłanie do nas
Oświadczenia o zwolnieniu z VAT >>
Brak oświadczenia będzie skutkował wystawieniem faktury z naliczonym 23% VATem.

Cena zawiera

  • Materiały szkoleniowe
  • Poczęstunki podczas przerw kawowych oraz lunch
  • Konsultacje z Wykładowcą podczas szkolenia
  • Imienny Certyfikat Uczestnictwa

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE JUŻ DZIŚ. Ilość miejsc ograniczona.

Na Państwa życzenie możemy zrealizować powyższy temat w charakterze szkolenia wewnętrznego. Jeśli chcą Państwo uzyskać dodatkowe informacje lub mają pytania dotyczące szkolenia, prosimy o kontakt pod numerem telefonu.

59 822 34 56 lub na adres e-mail szkolenia@szkoleniaekspert.pl