BIEŻĄCE ROZLICZENIA PODATKOWE - AKTUALNE INTERPRETACJE I WYROKI - SEMINARIUM

Szkolenie prowadzone będzie "na żywo". Uczestnicy będą mogli zadawać pytania na czacie - w czasie rzeczywistym.

Termin: 28 maja 2020r.
Miejsce: Online (od 10:00 do 14:00)
Cena: 199,00 zł netto
Trener: dr Krzysztof Biernacki

przede wszystkim praktyk, doradca podatkowy i adiunkt Katedry Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Na co dzień prowadzi Kancelarię INITIUM.
Autor licznych artykułów z zakresu finansów przedsiębiorstw i opodatkowania m.in. w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej, Gazecie MSP, Prawie i Podatkach i in...

więcej o dr Krzysztof Biernacki

Opis szkolenia

Tematem szkolenie jest omówienie bieżących zasad rozliczania podatków z uwzględnieniem aktualnych interpretacji i wyroków sądów.

Na bieżące rozliczanie podatków mają również ogromny wpływ otrzymane świadczenia w ramach TARCZ ANTYKRYZYSOWYCH.

W myśl zasady „krótko i na temat” omówione zostaną TYLKO najważniejsze zagadnienia mające największy wpływ na bieżące rozliczanie podatków.

PROGRAM

I. Na co zwrócić uwagę przy podatkowym rozliczeniu świadczeń w ramach tzw. Tarczy

Otrzymane w ramach zmian legislacyjnych, określonych potocznie mianem Tarczy 1.0, 2.0 oraz 3.0, świadczenia wymagają ich odpowiedniej kwalifikacji na potrzeby podatkowe.

W tej części seminarium poruszone zostaną m.in. zagadnienia związane z istnieniem przychodu oraz momentem jego rozliczenia w związku z otrzymaną subwencją, a także kosztami uzyskania przychodu w odniesieniu do wydatków, które zostały pokryte subwencją.

Przedmiotem rozważań będą również inne świadczenia w kontekście ich oddziaływania na zobowiązania podatkowe.

II. Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów z kwietnia 2020r. dot. rozliczania samochodów osobowych

W dniu 9 kwietnia 2020r. Minister Finansów wydał objaśnieni podatkowe dot. rozliczania samochodów osobowych w podatkach dochodowych, w związku ze zmianami wprowadzonymi do tych ustaw z początkiem 2019 roku.

Objaśnienia te mają moc równą interpretacjom podatkowym, stąd też można je traktować jako oficjalna wykładnię stanowiska, które prezentować w tym zakresie powinny również organy podatkowe podczas ewentualnych kontroli.

III. Czy wszczęcie postępowania karnego skarbowego zawiesza bieg przedawnienia ?

W dniu 22 lipca 2019r. wojewódzki sąd administracyjny we Wrocławiu wydał przełomowe orzeczenie (I SA/Wr 365/19), w którym stwierdził brak skutków prawych wszczęcia postępowania karno-skarbowego na zawieszenie biegu terminu przedawnienia zobowiązań podatkowych.

Szerokie uzasadnienie jest istotne z punktu widzenia ochrony procesowych praw podatników w sporach z organami podatkowymi. Pogłębione i nowe spojrzenie sądu na analizowane zagadnienie otwiera zupełnie nowe możliwości interpretacji działań podejmowanych przez fiskusa.

IV. Zmiana stanowiska organów podatkowych w zakresie wynajmu nieruchomości mieszkalnych na rzecz podmiotów komercyjnych

Do niedawna organy podatkowe stały na stanowisku, że w przypadku najmu nieruchomości mieszkalnych na rzecz przedsiębiorców, podatnicy stosować powinni stawkę podstawową podatku VAT.

Od niedawna interpretacja ta ulega zmianie i sugerowane jest zwolnienie. Taka zmiana jest szczególnie istotna przede wszystkim dla tych podatników, którzy dotychczas odliczali podatek naliczony.

W ostatniej części seminarium omówimy zasady opodatkowania wynajmu nieruchomości mieszkalnych oraz aktualne tendencje w tym obszarze.

PYTANIA

Opinie uczestników

Szkolenie prowadzone przez Dr. Biernackiego zawsze są na najwyższym poziomie, ogromna wiedza z zakresu prawa podatkowego ale również innych dziedzin prawa. Zawsze bardzo pomocny i służący radą. Materiały przygotowane idealnie, czytelne, przejrzyste. Organizacja szkoleń bez zarzutu. Wierna jestem Firmie Ekspert i Dr. Biernackiemu od lat :-)
Beata Zielińska
Biuro Rachunkowe Paragraf Sp. z o.o.
Ze szkolenia jestem bardzo zadowolony. Poziom przekazywanej wiedzy na bardzo wysokim poziomie. Sposób szkolenia – adekwatny do tematyki. Nie byłem do tej pory na szkoleniu ,które w tak krótkim czasie poruszałoby tyle istotnych kwestii. Zgodnie z obietnicą-doszły materiały mailowo .W Urzędzie Pracy też wyraziłem SWOJE ZADOWOLENIE Z UCZESTNICTWA W SZKOLENIU. Jeżeli będziecie mieć państwo szkolenia kolejne to proszę o informację, chętnie będziemy uczestniczyć. Pozdrawiam
Dariusz Pułanik

Galeria ze szkolenia

Galeria
BIEŻĄCE ROZLICZENIA PODATKOWE - AKTUALNE INTERPRETACJE I WYROKI - SEMINARIUM
Galeria
BIEŻĄCE ROZLICZENIA PODATKOWE - AKTUALNE INTERPRETACJE I WYROKI - SEMINARIUM
Galeria
BIEŻĄCE ROZLICZENIA PODATKOWE - AKTUALNE INTERPRETACJE I WYROKI - SEMINARIUM

Cena zawiera:

  • dostęp do szkolenia on-line
  • materiały szkoleniowe
  • możliwość zadawanie pytań na czacie
  • imienny certyfikat uczestnictwa

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE JUŻ DZIŚ. Ilość miejsc ograniczona.

Na Państwa życzenie możemy zrealizować powyższy temat w charakterze szkolenia wewnętrznego. Jeśli chcą Państwo uzyskać dodatkowe informacje lub mają pytania dotyczące szkolenia, prosimy o kontakt pod numerem telefonu.

59 822 34 56 lub na adres e-mail szkolenia@szkoleniaekspert.pl