Regulacje podatkowe istotne w pracy biura rachunkowego

Szkolenie prowadzone będzie "na żywo". Uczestnicy będą mogli zadawać pytania na czacie - w czasie rzeczywistym.

Termin: 18 października 2021r.
Miejsce: Online
Cena: 399,00 zł netto
Trener: dr Krzysztof Biernacki

przede wszystkim praktyk, doradca podatkowy i adiunkt Katedry Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Na co dzień prowadzi Kancelarię INITIUM.
Autor licznych artykułów z zakresu finansów przedsiębiorstw i opodatkowania m.in. w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej, Gazecie MSP, Prawie i Podatkach i in...

więcej o dr Krzysztof Biernacki

Film wideo ze szkolenia

OPIS

Obecnie Biuro Rachunkowe nie tylko zobowiązane jest do prowadzenia rozliczeń podatkowych swoich kontrahentów, ale podlega przepisom związanym z koniecznością podatkowej oceny zdarzeń realizowanych przez innych podatników.

Wśród tych regulacji najistotniejsze dotyczą klauzul przeciwko uchylaniu się od opodatkowania oraz schematów podatkowych.

W obrębie KLAUZUL PRZECIWKO UCHYLANIU SIĘ i UNIKANIU OPODATKOWANIA należy informować kontrahenta na temat możliwości nadużycia przez niego prawa, powinien wiedzieć jakie ryzyko ponosi oraz co mu zagrozi w związku z transakcjami, które przeprowadza.

WAŻNE jest tutaj wykazanie się przez Biuro Rachunkowe NALEŻYTĄ STARANNOŚCIĄ na wypadek sporu sądowego. I kontrahent i Biuro Rachunkowe powinno być świadome obszarów, w których poziom zagrożenia jest znacznie podwyższony.

Jeśli chodzi o obowiązki Księgowego przy SCHEMATACH PODATKOWYCH to należy być świadomym, kiedy Podatnik chce się posłużyć schematem podatkowym, jak rozpoznać schemat podatkowy i co zrobić kiedy już identyfikujemy taki schemat, aby być zwolnionym z odpowiedzialności.

W związku ze zmianami w minionym roku właściwości organów podatkowych, biuro rachunkowe musi również prawidłowo określać organy podatkowe uprawnione do prowadzenia rozliczeń podatników.

Od stycznia 2021 w tym zakresie nastąpiła bardzo duża zmiana. W związku z powyższym należy znać szczegółowe rozwiązania dla odpowiedniego rodzaju podmiotów. Należy wiedzieć co i kiedy należy zrobić jeśli dochodzi do zmiany właściwości organu podatkowego.

Podczas szkolenia omawiane są również zmiany, które wejdą w życie od 1 października a dotyczą CZYNNEGO ŻALU.

Program:

Klauzule przeciwko uchylaniu się i unikaniu opodatkowania;

 • Konstrukcja klauzuli w świetle historycznych doświadczeń i orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 11 maja 2004 roku o sygnaturze K 4/03
 • Rodzaje transakcji na potrzeby unikania opodatkowania i skutki takich działań
 • Tzw. duża klauzula przeciwko uchylaniu się od opodatkowania i małe klauzule w podatkach dochodowych oraz tzw. klauzulowe szczegółowe;
 • Nadużycie prawa w podatku VAT – istotne zagrożenie dla przedsiębiorców i biur rachunkowych;

Właściwość organów podatkowych

 • Właściwość miejscowa, rzeczowa i instancyjna Naczelników Urzędów Skarbowych oraz tzw. szczególnych Naczelników Urzędów Skarbowych;
 • Proponowane zmiany w zakresie zmiany właściwości Naczelników Urzędów Skarbowych

Obowiązki księgowego przy schematach podatkowych

 • Księgowy jako Wspomagający w rozumieniu przepisów Ordynacji podatkowej;
 • Rodzaje schematów podatkowych i ich definicje
 • Raportowanie schematów do Szefa KAS
 • Obowiązki księgowych przy wdrażaniu schematów podatkowych w przedsiębiorstwie

Pozostałe przepisy mające wpływ na pracę biura rachunkowego

 • Zgłoszenie osoby wyznaczonej do rozliczania podatków u płatników;
 • Informacje podatkowe a dokumentacja cen transferowych;
 • Pełnomocnictwo od kontrahenta w świetle przepisów Ordynacji podatkowej;
 • Zmiany dot. składania tzw. czynnego żalu

Opinie uczestników

Szkolenie prowadzone przez Dr. Biernackiego zawsze są na najwyższym poziomie, ogromna wiedza z zakresu prawa podatkowego ale również innych dziedzin prawa. Zawsze bardzo pomocny i służący radą. Materiały przygotowane idealnie, czytelne, przejrzyste. Organizacja szkoleń bez zarzutu. Wierna jestem Firmie Ekspert i Dr. Biernackiemu od lat :-)
Beata Zielińska
Biuro Rachunkowe Paragraf Sp. z o.o.
Ze szkolenia jestem bardzo zadowolony. Poziom przekazywanej wiedzy na bardzo wysokim poziomie. Sposób szkolenia – adekwatny do tematyki. Nie byłem do tej pory na szkoleniu ,które w tak krótkim czasie poruszałoby tyle istotnych kwestii. Zgodnie z obietnicą-doszły materiały mailowo .W Urzędzie Pracy też wyraziłem SWOJE ZADOWOLENIE Z UCZESTNICTWA W SZKOLENIU. Jeżeli będziecie mieć państwo szkolenia kolejne to proszę o informację, chętnie będziemy uczestniczyć. Pozdrawiam
Dariusz Pułanik

Galeria ze szkolenia

Galeria
Regulacje podatkowe istotne w pracy biura rachunkowego
Galeria
Regulacje podatkowe istotne w pracy biura rachunkowego
Galeria
Regulacje podatkowe istotne w pracy biura rachunkowego

Cena zawiera:

 • dostęp do szkolenia on-line
 • materiały szkoleniowe
 • możliwość zadawanie pytań na czacie
 • imienny certyfikat uczestnictwa

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE JUŻ DZIŚ. Ilość miejsc ograniczona.

Na Państwa życzenie możemy zrealizować powyższy temat w charakterze szkolenia wewnętrznego. Jeśli chcą Państwo uzyskać dodatkowe informacje lub mają pytania dotyczące szkolenia, prosimy o kontakt pod numerem telefonu.

59 822 34 56 lub na adres e-mail szkolenia@szkoleniaekspert.pl