NOWOŚCI


17.04.2024

Nowy post




28-28.05.2020 - BIEŻĄCE ROZLICZENIA PODATKOWE - AKTUALNE INTERPRETACJE I WYROKI - SEMINARIUM

zgłoszeniowy form
###SECTIONSMENU###

###TO_TOP###

Szkolenie prowadzone będzie "na żywo". Uczestnicy będą mogli zadawać pytania na czacie - w czasie rzeczywistym.

###TO_TOP###

###TO_TOP###

Opis szkolenia

Tematem szkolenie jest omówienie bieżących zasad rozliczania podatków z uwzględnieniem aktualnych interpretacji i wyroków sądów.

Na bieżące rozliczanie podatków mają również ogromny wpływ otrzymane świadczenia w ramach TARCZ ANTYKRYZYSOWYCH.

W myśl zasady „krótko i na temat” omówione zostaną TYLKO najważniejsze zagadnienia mające największy wpływ na bieżące rozliczanie podatków.

###TO_TOP###

PROGRAM

I. Na co zwrócić uwagę przy podatkowym rozliczeniu świadczeń w ramach tzw. Tarczy

Otrzymane w ramach zmian legislacyjnych, określonych potocznie mianem Tarczy 1.0, 2.0 oraz 3.0, świadczenia wymagają ich odpowiedniej kwalifikacji na potrzeby podatkowe.

W tej części seminarium poruszone zostaną m.in. zagadnienia związane z istnieniem przychodu oraz momentem jego rozliczenia w związku z otrzymaną subwencją, a także kosztami uzyskania przychodu w odniesieniu do wydatków, które zostały pokryte subwencją.

Przedmiotem rozważań będą również inne świadczenia w kontekście ich oddziaływania na zobowiązania podatkowe.

II. Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów z kwietnia 2020r. dot. rozliczania samochodów osobowych

W dniu 9 kwietnia 2020r. Minister Finansów wydał objaśnieni podatkowe dot. rozliczania samochodów osobowych w podatkach dochodowych, w związku ze zmianami wprowadzonymi do tych ustaw z początkiem 2019 roku.

Objaśnienia te mają moc równą interpretacjom podatkowym, stąd też można je traktować jako oficjalna wykładnię stanowiska, które prezentować w tym zakresie powinny również organy podatkowe podczas ewentualnych kontroli.

III. Czy wszczęcie postępowania karnego skarbowego zawiesza bieg przedawnienia ?

W dniu 22 lipca 2019r. wojewódzki sąd administracyjny we Wrocławiu wydał przełomowe orzeczenie (I SA/Wr 365/19), w którym stwierdził brak skutków prawych wszczęcia postępowania karno-skarbowego na zawieszenie biegu terminu przedawnienia zobowiązań podatkowych.

Szerokie uzasadnienie jest istotne z punktu widzenia ochrony procesowych praw podatników w sporach z organami podatkowymi. Pogłębione i nowe spojrzenie sądu na analizowane zagadnienie otwiera zupełnie nowe możliwości interpretacji działań podejmowanych przez fiskusa.

IV. Zmiana stanowiska organów podatkowych w zakresie wynajmu nieruchomości mieszkalnych na rzecz podmiotów komercyjnych

Do niedawna organy podatkowe stały na stanowisku, że w przypadku najmu nieruchomości mieszkalnych na rzecz przedsiębiorców, podatnicy stosować powinni stawkę podstawową podatku VAT.

Od niedawna interpretacja ta ulega zmianie i sugerowane jest zwolnienie. Taka zmiana jest szczególnie istotna przede wszystkim dla tych podatników, którzy dotychczas odliczali podatek naliczony.

W ostatniej części seminarium omówimy zasady opodatkowania wynajmu nieruchomości mieszkalnych oraz aktualne tendencje w tym obszarze.

PYTANIA

###TO_TOP###

Opinie uczestników

###TO_TOP###

Galeria ze szkolenia

###TO_TOP###

Cena zawiera:

  • dostęp do szkolenia on-line
  • materiały szkoleniowe
  • możliwość zadawanie pytań na czacie
  • imienny certyfikat uczestnictwa
###TO_TOP###

Formularz zgłoszeniowy

###TO_TOP###

###TO_TOP###

wróć