Kliknij, aby zapisać się na kurs >>>>>>>
Jeśli na kurs chcesz uzyskać dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego to w polu "Uwagi" wpisz "udział w kursie uzależniony od uzyskania dofinansowania"
Ten Kurs może zostać sfinansowany środkami Krajowego Funduszu Szkoleniowego!
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (w skrócie KFS) stanowi wydzieloną cześć Funduszu Pracy, przeznaczoną na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców.
O środki z KFS może wystąpić każdy pracodawca, czyli podmiot zatrudniający co najmniej jednego pracownika na podstawie umowy o pracę. Jeśli Pracodawca zatrudnia do 10-ciu osób dofinansowanie wynosi 100%.
Wniosek o dofinansowanie składa Pracodawca w swoim Urzędzie Pracy. Można go złożyć tylko w terminie ogłoszonego naboru, który trwa zwykle tylko kilka dni.
Większość naborów odbywa się w styczniu.
My jako firma szkoleniaekspert.pl pomaga w uzyskaniu dofinansowania.
Głównie polega to na przygotowaniu Wniosku o dofinansowanie oraz monitorowanie terminów naboru.
Kurs przygotuje do praktycznego stosowania wiedzy podatkowej w codziennej pracy. Prowadzący podczas poszczególnych szkoleń poruszy kwestie niezbędne do prawidłowego rozliczania klientów, uwzględniając szereg nowych rozwiązań wprowadzonych w ostatnim czasie w zakresie podatków dochodowych i VAT, ponadto KSeF, opodatkowanie w wynajmie nieruchomości czy rozliczania podatku VAT. Wszystkie tematy uzupełnione o aktualne interpretacje i orzecznictwo. Kurs zawiera także szkolenie podsumowujące rok 2023r. i zmiany, które zostaną wprowadzone w 2024r.
1.KSeF - jak przygotować się do rewolucji w procesie fakturowania?
30 maja 2023 r.
Celem szkolenia jest zapoznanie i przygotowanie uczestników do wdrożenia systemu KSeF, który obecnie jest rozwiązaniem dobrowolnym, a od 2024 będzie obligatoryjny. Wejście w system KSeF wiąże się z rewolucją w procesie fakturowania, w tym korygowania faktur. Chodzi nie tylko o rewolucje w znaczeniu technicznym, lecz również o zmiany stosowanych powszechnie rozwiązań praktycznych związanych z wystawianiem faktur (np. data wystawienia faktury). Wdrożenie KSeF jest procesem czasochłonnym, wymaga nie tylko dostosowania oprogramowania, lecz również zmian w procedurze związanej z fakturowaniem, należy więc rozpocząć przygotowania z odpowiednim wyprzedzeniem.
Program szkolenia:
2. Obowiązki ewidencyjne, informacyjne i sprawozdawcze przedsiębiorców
28 czerwca 2023 r.
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z wybranymi obowiązkami ewidencyjnymi, informacyjnymi i sprawozdawczymi przedsiębiorców. Zagadnienia wymienione w programie szkolenia podejmowane będą w sposób kompleksowy, tj. oprócz aspektów teoretycznych omówione zostaną konkretne formularze lub systemy umożliwiające dokonanie zgłoszenia w ujęciu praktycznym.
Program szkolenia:
3. Wynajem nieruchomości w 2023 roku - opodatkowanie
11 lipca 2023 r.
Wynajem nieruchomości jest jedną z częstych form inwestycji nie tylko u przedsiębiorców, ale również u osób zajmujących się tzw. najmem prywatnym. Wdrożone przez ustawodawcę w latach 2022-2023 zmiany podatkowe istotnie zrewolucjonizowały rynek najmu nieruchomości. W ramach szkolenia uczestnicy poznają aktualne zasady rozliczeń podatkowych związanych z wynajmem nieruchomości zarówno na gruncie podatku dochodowego, jak i podatku VAT oraz podatku od nieruchomości.
Program szkolenia:
4. Rozliczanie podatku VAT w świetle aktualnych interpretacji i orzecznictwa
10 sierpnia 2023 r.
Podatek VAT stanowi główne źródło krajowych wpływów budżetowych. Z tego powodu organy podatkowe, przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi, nieustannie monitorują prawidłowość rozliczeń dokonywanych przez podatników. W trakcie szkolenia, w oparciu o aktualne interpretacje i orzeczenia, przedstawione zostaną zagadnienia, które często wywołują wątpliwości w zakresie rozliczeń podatkowych. Program szkolenia może zostać uzupełniony o inne zagadnienie problematyczne aktualne na dzień szkolenia.
Program szkolenia:
5. Branża e-commerce – rozliczanie podatku VAT w transakcjach sprzedaży na rzecz nabywców z Polski i innych państw Unii Europejskiej
13 września 2023 r.
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z regułami opodatkowania podatkiem VAT branży e-commerce, czyli branży handlu elektronicznego. W trakcie szkolenia przedstawione zostaną zasady rozliczania transakcji podejmowanych przez krajowych podatników VAT dokonujących sprzedaży na rzecz podmiotów z Polski i innych państw Unii Europejskiej. Szkolenie obejmować będzie nie tylko transakcje towarowe, ale również transakcje usługowe zawierane i świadczone drogą elektroniczną.
Program szkolenia:
6. Rozliczanie podatku dochodowego w świetle aktualnych interpretacji i orzecznictwa
11 października 2023 r.
W związku z wdrożonymi w latach 2021-2023 istotnymi zmianami w zakresie podatków dochodowych, a także niejednolitą praktyką organów podatkowych ważne jest ciągłe uaktualnianie i poszerzanie wiedzy przez osoby zajmujące się na co dzień rozliczeniami podatkowymi przedsiębiorców. Wybrane zagadnienia, które zostaną omówione w trakcie szkolenia, charakteryzują się przede wszystkim koniecznością znajomości aktualnej linii interpretacyjnej organów podatkowych oraz linii orzeczniczej sądów administracyjnych, ponieważ stanowią nowe rozwiązania lub też zostały objęte zmianami w ostatnich latach.
Program szkolenia:
7. Zmiany podatkowe od 2024 roku
30 listopada 2023 r.
W trakcie szkolenia omówione zostaną zmiany podatkowe jakie wejdą w życie w roku 2024. Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z uchwalonymi oraz planowanymi zmianami w prawie podatkowym. Program szkolenia uzależniony będzie od działań ustawodawcy w zakresie zmian legislacyjnych.
Na Państwa życzenie możemy zrealizować powyższy temat w charakterze szkolenia wewnętrznego. Jeśli chcą Państwo uzyskać dodatkowe informacje lub mają pytania dotyczące szkolenia, prosimy o kontakt pod numerem telefonu.
59 822 34 56 lub na adres e-mail szkolenia@szkoleniaekspert.pl