Międzynarodowe rozliczenia w podatkach dochodowych

Termin: 14 września 2023
Miejsce: Online
Cena: 399,00 zł netto od osoby
Trener: dr Krzysztof Biernacki

przede wszystkim praktyk, doradca podatkowy i adiunkt Katedry Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Na co dzień prowadzi Kancelarię INITIUM.
Autor licznych artykułów z zakresu finansów przedsiębiorstw i opodatkowania m.in. w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej, Gazecie MSP, Prawie i Podatkach i in...

więcej o dr Krzysztof Biernacki

Opis:

Wzrastająca internacjonalizacja gospodarki narzuca w coraz szerszym zakresie obowiązek stosowania przepisów międzynarodowego prawa podatkowego. Ma to istotne znaczenie w podatkach dochodowych, gdzie zarówno umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, jak również przepisy prawa unijnego, w sposób szeroki wpływają na rozliczenia transakcji transgranicznych. Szkolenie ma na celu prezentację zasad opodatkowania transakcji na rzecz nierezydentów – zarówno w krajach Unii Europejskiej, jak też na rzecz podatników spoza UE.

Program:

• Obowiązki informacyjne w rozliczeniach międzynarodowych;

• Rozliczenia płatności na rzecz nierezydentów, w tym podatek u źródła;

• Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania – struktura i najważniejsze zagadnienia;

• Rozliczenia wybranych transakcji (dywidendy, osoby na umowach zlecenie itp.);

• Dokumentacja przy rozliczeniach międzynarodowych

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE JUŻ DZIŚ. Ilość miejsc ograniczona.

Na Państwa życzenie możemy zrealizować powyższy temat w charakterze szkolenia wewnętrznego. Jeśli chcą Państwo uzyskać dodatkowe informacje lub mają pytania dotyczące szkolenia, prosimy o kontakt pod numerem telefonu.

59 822 34 56 lub na adres e-mail szkolenia@szkoleniaekspert.pl