KSeF - jak przygotować się do rewolucji w procesie fakturowania?

 

Szkolenie prowadzone będzie "na żywo". Uczestnicy będą mogli zadawać pytania na czacie - w czasie rzeczywistym.

Termin: 11 lipca 2023
Miejsce: Online
Cena: 299,00 zł netto od osoby
Trener: Damian Staszak

Absolwent kierunku Finanse i Rachunkowości na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Doradca podatkowy, obecnie zajmujący się praktyką na rynku doradztwa dla przedsiębiorców w zakresie rozliczeń podatkowych, prawa handlowego oraz obsługi postępowań podatkowych. Specjalizuje się w opodatkowaniu transakcji transgranicznych oraz w restrukturyzacjach przedsiębiorstw. Wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych.

więcej o Damian Staszak

Opis szkolenia:

 

Celem szkolenia jest zapoznanie i przygotowanie uczestników do wdrożenia systemu KSeF, który obecnie jest rozwiązaniem dobrowolnym, a od lipca 2024 będzie obligatoryjny.

Wejście w system KSeF wiąże się z rewolucją w procesie fakturowania, w tym korygowania faktur. Chodzi nie tylko o rewolucje w znaczeniu technicznym, lecz również o zmiany stosowanych powszechnie rozwiązań praktycznych związanych z wystawianiem faktur (np. data wystawienia faktury).

Wdrożenie KSeF jest procesem czasochłonnym, wymaga nie tylko dostosowania oprogramowania, lecz również zmian w procedurze związanej z fakturowaniem, należy więc rozpocząć przygotowania z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Program szkolenia

• KSeF i faktura ustrukturyzowana – definicja, istota

• zgoda Komisji Europejskiej na obligatoryjny KSeF – problem zakresu derogacji

• nadanie i odebranie uprawnień w KSeF, uwierzytelnianie w KSeF – jak wyznaczyć osobę uprawnioną do podejmowania czynności w KSeF?

• wystawienie, przesłanie i odbiór faktury ustrukturyzowanej

• weryfikacja faktury ustrukturyzowanej przez KSeF

• korygowanie faktur ustrukturyzowanych

• wpływ KSeF na rozliczenia podatkowe

• korzyści i wady KSeF

• jak przygotować się na wdrożenie obligatoryjnego KSeF?

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE JUŻ DZIŚ. Ilość miejsc ograniczona.

Na Państwa życzenie możemy zrealizować powyższy temat w charakterze szkolenia wewnętrznego. Jeśli chcą Państwo uzyskać dodatkowe informacje lub mają pytania dotyczące szkolenia, prosimy o kontakt pod numerem telefonu.

59 822 34 56 lub na adres e-mail szkolenia@szkoleniaekspert.pl